Skip to main content

AVANT Séria 400

Ľahký a ekonomický pracant

  • Výborný stroj pre menšie farmy, chovateľov koní, na údržbu vlastného pozemku
  • K dispozícii je široká ponuka pracovného príslušenstva pre rôznorodú prácu
  • Teleskopické rameno je voliteľná výbava
  • Jednoduchý stroj na obsluhu, vďaka hydrostatickému pohonu a stredovému otočnému kĺbu
  • Možnosť vybavenia kabínou L

Technické údaje Avant 423

NOSNOSŤ

550

KG

VÝKON MOTORA

22.0

hp diesel

VÝŠKA ZDVIHU

2.8

m

RÝCHLOSŤ

12

km/h

Technické údaje

Dĺžka 2195 mm
Šírka 1050 mm
Výška 1980 mm
Hmotnosť 1030-1080 kg
Štandardný rozmer kolies 23×8.50-12“ TR/trávnik
Pohon hydrostatický
Ťažná sila 700 kp
Maximálna rýchlosť pojazdu 12 km/h
Prídavná hydraulika, prietok oleja/tlak 34 l/min 185 bar
Chladič hydraulického oleja štandard
Polomer otáčania vnútorný/vonkajší 880/1970 mm
Max. výška zdvihu teleskopického ramena 2750 mm
Hranica prevrátenia* 550 kg
Typ motora Kubota D902
Výkon spaľovacieho motora (ECE R120) 16 kW (22 HP)
Palivo Nafta

Šírka

Rozmer kolies Dezén pneu Šírka
5 x 10 traktor 990 mm
23 x 8.50 – 12 traktor/trávnik 1050 mm
23 x 10.50 – 12 traktor/trávnik 1095 mm
Avant 423

Technické údaje Avant 423

NOSNOSŤ

550

KG

VÝKON MOTORA

22.0

hp diesel

VÝŠKA ZDVIHU

2.8

m

RÝCHLOSŤ

12

km/h

Technické údaje

Dĺžka 2195 mm
Šírka 1050 mm
Výška 1980 mm
Hmotnosť 1030-1080 kg
Štandardný rozmer kolies 23×8.50-12“ TR/trávnik
Pohon hydrostatický
Ťažná sila 700 kp
Maximálna rýchlosť pojazdu 12 km/h
Prídavná hydraulika, prietok oleja/tlak 34 l/min 185 bar
Chladič hydraulického oleja štandard
Polomer otáčania vnútorný/vonkajší 880/1970 mm
Max. výška zdvihu teleskopického ramena 2750 mm
Hranica prevrátenia* 550 kg
Typ motora Kubota D902
Výkon spaľovacieho motora (ECE R120) 16 kW (22 HP)
Palivo Nafta

Šírka

Rozmer kolies Dezén pneu Šírka
5 x 10 traktor 990 mm
23 x 8.50 – 12 traktor/trávnik 1050 mm
23 x 10.50 – 12 traktor/trávnik 1095 mm

Kabína

Nakladače AVANT sú štandardne vybavené certifikovanými, bezpečnostnými systémami rámu ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS s tónovaným plexisklom. Okrem tejto štandardnej výbavy je možné modely série AVANT 500 vybaviť jednou z troch nasledujúcich kabín.

AVANT kabína L

AVANT kabína L je ekonomicky výhodná voľba v prípadoch, ak obsluha stroja potrebuje ochranu proti dažďu, vetru a snehu. AVANT kabína L výrazne zvyšuje komfort obsluhy a podstatne zlepšuje pracovné podmienky. Tento typ kabíny sa montuje na štandardný rám ROPS, ktorý súčastne zaručuje maximálnu bezpečnosť obsluhy. AVANT kabína L pozostáva z čelného skla so stieračom, zo zadného skla a z bočného skla na pravej strane.

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku

Kvalitné stroje, široký sortiment doplnkov a pracovného náradia
a individuálny prístup vás presvedčia!

Kontaktujte nás

Efektivita práce

Teleskopické rameno

Nakladače AVANT sú už dlhú dobu známe svojím originálnym teleskopickým ramenom. Toto výnimočné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú kapacitu. Ak je teleskopické rameno zasunuté, môže rameno zdvíhať veľké hmotnosti a pri vysunutom teleskopickom ramene má stroj dosah na veľkú výšku.

Pripojenie prídavných zariadení

AVANT systém pripojenia prídavných zariadení upínacou doskou umožňuje rýchly a jednoduchý spôsob pripojenia. Tento mechanický spôsob pripojenia v podstate pracuje poloautomaticky. Znamená to, že prídavné zariadenia môžu byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tak, že sa upínacia doska stroja preklopí do zadnej polohy a automaticky sa aktivuje zaisťovací mechanizmus.

V doplnkovej výbave je tiež k dispozícií upínacia doska s hydraulickým ovládaním upínania prídavných zariadení z miesta obsluhy, kde je možné odpojiť alebo pripojiť prídavné zariadenia bez opustenia kabíny obsluhou.

Hydraulický multi konektor systém AVANT k pripojeniu hydraulických hadíc prídavných zariadení je najpokročilejší na trhu. Veľmi ľahké pripájanie a odpájanie hydraulických hadíc prídavných zariadení AVANT je možné pri chode spaľovacieho motora, alebo pri plnom tlaku prídavnej hydrauliky. AVANT multi konektor pracuje vo všetkých situáciách a ďalšou výhodou je, že obsluha nemôže zapojiť nesprávne hadice prídavných zariadení a pri pripájaní a odpájaní nedochádza k žiadnemu úniku hydraulického oleja.

Jednoduchá obsluha

Kĺbové nakladače AVANT je veľmi ľahké sa naučiť ovládať. Nakladač  sa riadi pomocou ergonomického volantu a pojazd vpred a vzad sa ovláda dvoma samostatnými pedálmi. Kompaktné rozmery stroja uľahčujú ovládanie, pretože obsluha vidí celý stroj a prídavné zariadenia zo sedadla obsluhy. Dokonca aj keď nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti s obsluhou a ovládaním strojov AVANT, získate ich len za pár hodín praxe.

Rýchlosť

Rýchlosť pojazdu pri modely AVANT 400 je až 12 km / h, čo je dostatočné pri práci v menších mestách a obciach alebo stavenisku a farmách.

Dostatočný výkon na pojazd ako aj pohon pracovného náradia

Vlastnosti stroja v presnom pomere

Napriek kompaktnej veľkosti a malej hmotnosti série 400, jej kapacita zdvihu je pozoruhodná. Presahuje viac ako 50 %, vzhľadom k hmotnosť samotného stroja. Polomer otáčania nakladača je menší ako dva metre, takže prakticky sa otáča skoro na mieste. S doplnkovou výbavou je možné stroj vybaviť teleskopickým ramenom a pri jeho veľmi kompaktných rozmeroch tak dosiahnuť výšku zdvihu až 2,8 metra.

Najvýhodnejší kĺbový naftový nakladač z rodiny AVANT

Model AVANT 420 je najvýhodnejší a najmenší variant nakladačov, ktoré majú vznetový motor zo sérií AVANT. Maximálna rýchlosť pojazdu AVANT série 400 je 12 km / h. K dispozícií je tiež model AVANT 419, ktorý je najväčším benzínom poháňaným nakladačom z rodiny AVANT.

Univerzálnosť

AVANT séria 400 má veľmi kompaktné rozmery a ľahkú ovládateľnosť a to robí tento stroj veľmi všestranným pre rôzne druhy prác a pracovné miesta. Jeho dostatočný výkon a široká škála možností pripojenia prídavných zariadení zaručuje jeho celoročné využitie. AVANT série 400 je dostačujúci pre pripojenie takmer všetkých prídavných zariadení AVANT. Nakladač je štandardne vybavený bezpečnostným rámom ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS.

Kabínou L je možné vybaviť nakladač z doplnkovej výbavy. Servisné body a miesta údržby sú ľahko prístupné.

Ekonomika prevádzky

Jeden stroj na všetky práce

S viac ako so 100 druhmi prídavných zariadení, je AVANT nakladač veľmi flexibilný. Výmena je veľmi rýchla a jednoduchá a tým môže stroj vykonať veľké množstvo rôznych druhov prác. Takže, jedným strojom môžete vykonávať množstvo rôznych druhov prác iba jednoduchou a rýchlou výmenou prídavného zariadenia  pripojeného k stroju.

Nízke prevádzkové náklady

Kompaktný a kĺbový nakladač AVANT série 400 spotrebuje pozoruhodne málo paliva a pri bežnom použití je možné dosiahnuť spotrebu pod 2 l / MH (motohodinu). Vzhľadom na konštrukciu kĺbového nakladača je taktiež minimálne opotrebovanie  pneumatík.

Nízke nároky na údržbu

Jednoduchá a transparentná konštrukcia stroja a vysoko kvalitné komponenty použité k výrobe stroja výrazne znižujú následnú potrebu na jeho údržbu. Malé  množstvo elektroniky a použitie osvedčených a najkvalitnejších komponentov pri jeho výrobe zabezpečujú nízke nároky na údržbu.

Kompaktná a zároveň robustná konštrukcia

Nakladače AVANT boli testované v mrazivých podmienkach Antarktídy, rovnako tak aj v horúcich podmienkach stredného východu. Ťažko získané skúsenosti a testy pri  všetkých druhoch poveternostných podmienok zabezpečili, aby nakladač AVANT vydržal  rôzne ťažké poveternostné podmienky pri plnom pracovnom zaťažení vo všetkých pracovných odvetviach.

Univerzálnosť

Viac ako 100 druhov prídavných zariadení AVANT

AVANT prídavné zariadenia boli navrhnuté tak, aby pracovali ako rovnocenný partner nakladača AVANT, na základe týchto zásad:

Kompatibilita

Najlepšiu kombináciu stroja a prídavného zariadenia je možné dosiahnuť len vtedy, ak je použitý vhodný nakladač AVANT a k nemu je pripojené prídavné zariadenie, ktoré je špeciálne určené pre tento stroj. Rozmery prídavných zariadení, výkony a prietok prídavnej hydrauliky a ďalšie funkcie sú v dokonalej rovnováhe stroja a prídavného zariadenia.

Výkon

Na efektívnosť práce prídavných zariadení AVANT s nakladačom je kladený veľký dôraz. Všetky prídavné zariadenia boli navrhnuté tak, aby zabezpečovali maximálny výkon v kombinácií nakladač a prídavné zariadenie.

Odolnosť

Prídavné zariadenia AVANT sú určené na ťažkú a nepretržitú profesionálnu prácu.

Bezpečnosť

Zvláštna pozornosť je venovaná bezpečnostným prvkom a dizajnu prídavných zariadení v oblasti bezpečnosti práce.

Celoročná využiteľnosť

Nakladače AVANT a prídavné zariadenia boli navrhované na celoročné využitie. Možnosti konštrukčných riešení a doplnkových výbav boli vykonávané tak, aby nakladače  boli použiteľné v chladnom zimnom období, ale aj pri vysokých teplotách v lete. Vlastnosti nakladačov AVANT sú preto veľmi univerzálne pre celoročné použitie. Široká škála prídavných zariadení zaistí, že stroj bude využitý po celú dobu v roku pri rôznych druhoch prác.

Kompaktný nakladač

Mininakladač neznamená vždy aj nízky výkon. V porovnaní s ostatnými nakladačmi s približne rovnakými výkonmi majú kĺbové nakladače AVANT podstatne menšie rozmery. To umožňuje obsluhe vynikajúci výhľad zo stroja aj pri práci v stiesnených priestoroch. Pri práci na tomto kompaktnom nakladači máte naozaj pocit, že máte pod kontrolou stroj, prídavné zariadenie a okolie pri rôznych pracovných podmienkach.

Šetrný na podložie a trávnik

Ľahký stroj v kombinácií s konštrukciou stredového otočného kĺbu, mu umožňuje pohybovať sa po mäkkom podloží a trávniku bez jeho poškodenia. To ušetrí veľa času a práce, ktoré by bolo nutné vynaložiť na opravu a úpravu terénu po práci. Táto vlastnosť nakladača AVANT ho predurčuje na účinné a šetrné kosenie trávnikov.

Bezpečnosť

Vynikajúci výhľad

Pri vývoji všetkých sérii AVANT bol vždy kladený veľký dôraz na vynikajúci výhľad obsluhy stroja. Obsluha stroja musí vidieť celý stroj, odpredu až po koniec a samozrejme obe strany tiež. Toto pravidlo platí rovnako pre stroje s kabínou ako aj s bezpečnostnými rámami.

Kabína stroja, ktorá je umiestnená v prednej časti má významnú úlohu pre celkový výhľad obsluhy. Umiestnenie kabíny zabezpečuje dokonalý výhľad na prídavné zariadenia počas práce. Je prirodzené, že najlepšie výsledky práce sa dosahujú vtedy, keď je pracovné náradie pod plnou kontrolou obsluhy.

Tretí veľmi dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje výhľad, je excentrické umiestnenie teleskopického ramena. Samotné teleskopické rameno je umiestnené mimo stredovú os stroja a vďaka tomu je výhľad obsluhy vpred dokonalý pri akejkoľvek polohe ramena.

Stabilita

Všetky modely série AVANT 400 sú v strede rámu vybavené pevným otočným kĺbom. Tento prvok je veľmi dôležitý pre dosiahnutie maximálnej stability stroja v akejkoľvek situácii. Okrem robustného stredového kĺbu, celkovej stabilite stroja pomáha aj veľmi nízko položené ťažisko, čo taktiež zvyšuje stabilitu stroja.

Bezpečnostný rám

Všetky modely série AVANT 400 sú štandardne vybavené bezpečnostným rámom ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS.

Senzor preťaženia

Ku štandardnej výbave všetkých modelov série AVANT 400 patrí senzor preťaženia, ktorý zvukovou signalizáciou upozorňuje obsluhu vždy, keď sa zadné kolesá začínajú zdvíhať od podložky. Toto preventívne varovanie dáva obsluhe dostatok času na reakciu predtým, ako by sa stroj stal nestabilným